Lütfen Bekleyiniz ...
 KAYIT OL
16 Ekim 2021 Cumartesi - 12:22
16 Ekim 2021 Cumartesi - 12:22
 DUYURULAR
YEDEK ADAY YERLEŞTİRME ve KAYIT ESASLARI
ADÜYES 2021 Ek Yerleştirme işlemlerine bağlı olarak, sadece bir defa olmak kaydıyla yedek aday belirlenmesi ve kontenjan açığı olması halinde bu adaylara kayıt hakkı tanınması hususu Üniversitemiz Senatosunda aşağıdaki esaslar göz önünde bulundurularak görüşülmüş ve Karara bağlanmıştır (29/09/2021 tarih 2021-14 Sayılı Senato Oturumu ve I. Sayılı Kararı): YEDEK ADAY YERLEŞTİRME ve KAYIT ESASLARI 1) Üniversitemizde ADÜYES 2021 Ek Yerleştirme işlemlerinin ardından gerçekleştirilecek kesin kayıt işlemlerinden sonra boş kalan kontenjanlar için, tercih yapan ancak yerleşemeyen adaylar arasından ADÜYES 2021 Yerleştirme ve Ek Yerleştirme işlemlerine esas teşkil eden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Kabulü Esaslarına İlişkin Yönergenin 14 üncü maddesinde belirtilen şartlara göre sıralanarak yedek adaylar belirlenir. 2) Yedek adaylık için, Ek Yerleştirme işlemleri süresinde tercih yapmış olmak esastır. Ek Yerleştirme işlemleri süresinde tercih yapmayan adaylar yedek aday olamaz. 3) Yedek adaylık Ek Yerleştirmede ilk tercih edilen program için geçerlidir. Adayın sonraki tercihlerinde yedek adaylık süreci işletilmez. 4) Yedek aday sıralama sonuçları ADÜYES başvuru sisteminde (http://yes.adu.edu.tr) adayın sayfasında 01.10.2021 tarihinde yayınlanır. 5) Ek Yerleştirme neticesinde kayıt hakkı kazanan aday, 22.10.2021 tarihi mesai bitimine kadar kayıt işlemini tamamlar. Kontenjan açığı olduğu taktirde, yedek aday, sıralamasına göre kayıt yapma hakkı kazanır. 6) Yedek adaylar arasından yerleştirme işlemi ADÜYES 2021’de sadece bir kez yapılır. 7) Yedek adaylardan yerleşme hakkı kazananlar, 25.10.2021 tarihinde ADÜYES başvuru sisteminde (http://yes.adu.edu.tr) adayın sayfasından yayınlanır. 8) Yedek adayların kesin kayıt işlemi 27.10.2021 tarihinde yapılır. Kesin kayıt için gereken belgelerin önceden hazır hale getirilmesi adayın sorumluluğundadır. Kesin kayıt tarihi uzatılamaz. 9) Yedek olarak yerleşme hakkı kazanan adayların kesin kayıt işlemleri mesai saati içerisinde yerleştirildiği birimin öğrenci işleri tarafından gerçekleştirilir.
KAYITLAR ESNASINDA ALINACAK COVID-19 SALGIN ÖNLEMİ HAKKINDA
Covid-19 Salgını tedbirleri kapsamında, kayda gelecek öğrenciler ile ilgili OBİS üzerinden henüz HES kodu sorgulaması yapılamadığından, kayda gelecek öğrencilerin 2 doz aşı olduğunu gösteren Aşı Kartı ya da son 72 saat içinde yapılmış Negatif PCR testi sonucu ile kayda gelmeleri beklenmektedir.
2021-22 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ HAKKINDA
Değerli Adaylar, 01.07.2021tarih ve 4206 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına dayanarak Üniversite Yönetim Kurulunca düzenleniş olan yıllık öğrenim ücretlerinin; bu sitede, Başvuru İşlemleri Menüsü altında yer alan Program Kontenjanları sayfasında ve tercih işlemleri sonucunda bir programa yerleşen adayların, aday başvuru sistemi, ADÜYES Yerleştirme Sonucu ekranlarında yerleştikleri programa ait bilgiler içinde de halihazırda duyurulmuş olduğunu; ilgili yıllık öğrenim ücretlerinin yerleştirilen tüm öğrenciler (Yabancı Uyruklu, Çifte Uyruklu, Mavi Kartlı, TC Uyruklu olup ortaöğreniminin tamamını KKTC dışında, yurtdışındaki bir okulda tamamlayan adaylar vs.) için geçerli olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.
2021-2022 AKADEMİK YILI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR
Başvuru Süreci başlamıştır. Lütfen sitemizde yer alan duyuruları takip ediniz, Başvuru Kılavuzunu dikkatle okuyunuz.
Tüm soru ve talepleriniz için lütfen iletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşınız.
İLETİŞİM
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü
09100 - Efeler / AYDIN
+90 256 218 2037
Hafta içi 10:00 ile 16:00 saatleri arasında (Türkiye yerel saati)
yes@adu.edu.tr
© 2021 Her hakkı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ne aittir.